10 zalet embolizacji

Embolizacja:

Zadowolona pacjentka
 1. Jest bezpieczna.Jest znacznie mniej inwazyjna niż klasyczna otwarta operacja. Utrata krwi podczas zabiegu jest minimalna. Co najmniej jeden milion kobiet na całym świecie poddanych zostało z powodzeniem temu zabiegowi.
 2. W doświadczonych rękach średni czas trwania zabiegu to około 45/60 minut.
 3. Krótki czas hospitalizacji. Embolizacja nie wiąże się z długim pobytem w szpitalu. Okres hospitalizacji (24/48h)
   
 4. Ustąpienie objawów jest natychmiastowe. Badania wykazały, że prawie 90 procent kobiet z mięśniakami, u których wykonano embolizacje mięśniaków macicy doświadczyło całkowitego ustąpienia, lub znaczącego ograniczenia dolegliwości wywoływanych przez mięśniaki (szczególnie istotne dla kobiet z obfitymi krwawieniami) Średnio objętość mięśniaka zmniejsza się od 50 % do 70 %.
 5. Brak cięcia. Zabieg wykonuje się przez 2 mm dostęp naczyniowy. (brak szwów, blizn). Minimalna utrata krwi. Brak konieczności przetaczania krwi.
 6. Brak (znieczulenia ogólnego) utraty świadomości. Nie będziesz wystawiona na ryzyka związane ze znieczuleniem ogólnym.
 7. Szybki powrót do formy. Większość pacjentek powraca do pracy w kilka dni.
 8. Leczymy wszystkie mięśniaki podczas jednego zabiegu. Killkuletnie badania wykazały, że wyjątkowo rzadko zdarza się, że po embolizacji mięśniak odrasta lub pojawiąją się nowe. To dlatego, że nawet te najmniejsze, które są za małe, żeby je uwidocznić w badaniach obrazowych również są zamykane podczas embolizacji. Embolizacja mięśniaków macicy jest bardziej trwałym rozwiązaniem niż opcja terapii hormonalnej, ponieważ po odstawieniu hormonów mięsniaki powiększają się. Posumowując, w czasie jednego zabiegu mamy możlwość leczenia kilku (wszystkich) mięsniaków. 
 9. Nie tracisz macicy. Brak jakiejkolwiek traumy związanej z usunięciem macicy.
 10. Płodność.  W przeciwieństwie do histerektomii, po embolizacji zachowujesz szanse na posiadanie dzieci.